Laureaci konkursu "Spotkajmy się ze Słowem"

Jesienią odbyły się 38. Światowe Dni Młodzieży w diecezjach "Weselcie się nadzieją", po których Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży ogłosiło konkurs na projekt "Spotkajmy się ze Słowem". Znamy laureatów.

Chodziło o podjęcie realizacji tematów spotkań na 2024 rok na podstawie przemówień papieża w Lizbonie oraz obecnego orędzia. Konkurs dotyczył przygotowania 12 konspektów, które miały być pomocą dla grup parafialnych, gdzie nie ma wykształconej formacji KSM, czy Ruchu Światło–Życie.

Tego zadania podjęła się grupa chełmsko-lubelska, składająca się z koordynatora – ks. Karola Mazura, duszpasterza młodych w Chełmie, obecnie wikariusza w parafii Chrystusa Odkupiciela, moderatora oazy młodzieżowej, opiekuna scholi, organizatora wielu wydarzeń religijnych, kulturalnych i sportowych. W zmaganiach konkursowych wspomagali księdza Karola: Katarzyna Mazur – pedagog specjalny i psycholog, od 2006 r. terapeutka, nauczycielka pracująca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, przez 10 lat członek KSM, od 2002 wolontariuszka Caritas AL na koloniach z dziećmi; Monika Mazur-Chłopaś, pedagog i logopedka, od 2008 roku wychowawczyni i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, przez 15 lat wolontariuszka podczas kolonii dla dzieci w Caritas AL, od 6 lat członek KSM oraz Agnieszka Kamińska z licencjatem z rachunkowości i finansów, przez 10 lat uczestnik i animator w Ruchu Światło–Życie, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W konkursie oceniane były jasno określone tematy i cele 12 spotkań, komplementarność, czyli ciągłość pomiędzy spotkaniami, liczba osób włączonych w przygotowanie spotkań, komplementarność doboru cytatów z Pisma św., komplementarność w doborze treści z YT, czas trwania spotkania, ciekawa szata graficzna, stopień aktywizacji uczestników do podjęcia działań po spotkaniu oraz kreatywne pomysły.

Nasza drużyna uzyskała największą punktację, a dzieło, które powstało można było obserwować na mediach społecznościowych.

« 1 »