WOW - spotkanie młodych z KSM

"Widzę - oceniam - wpływam", czyli WOW. Pod takim hasłem odbywał się zjazd diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Przedstawiciele oddziałów KSM z całej diecezji spotkali się w lubelskim Biskupiaku, by rozmawiać o tym, co istotne dla stowarzyszenia i duszpasterstwa młodzieży. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci prawie 30 oddziałów KSM Archidiecezji Lubelskiej. Przypatrywali się nie tylko temu, co już minęło, ale również konsultowali plany zarządu archidiecezjalnego KSM na najbliższy czas formacji.

- Ci, którzy są w tym miejscu, poprzez swoje spostrzeżenia, wiedzę oraz ocenę wspierają i rozwijają to, co jako KSM Archidiecezji Lubelskiej chcemy realizować w najbliższym czasie - mówi Katarzyna Szczepanik, prezes Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Archidiecezji Lubelskiej.

- Podczas wspólnych obrad zaprezentowaliśmy m.in. wstępny nowy podział przyparafialnych oddziałów KSM w formie regionów, tak by młodzież łatwiej mogła współpracować ze sobą, wymieniać doświadczenia i wspólnie modlić się w szerszym gronie formujących się w stowarzyszeniu. Ogłosiliśmy również, że kolejna olimpiada sportowa o Puchar św. Stanisław Kostki odbędzie się w Łęcznej. Rozmawialiśmy również o planach pielgrzymek na spotkanie młodych nad Jeziorem Lednickim, do miejsca życia i śmierci patronki KSM bł. Karoliny Kózkówny oraz wyjazdu do Rzymu na wspólne świętowanie Jubileuszu Młodych w 2025 roku. To takie najważniejsze kwestie, którymi żyje obecnie nasze diecezjalne KSM - wylicza ks. Mateusz Wójcik, duszpasterz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej dzisiaj to 42 oddziały przy parafiach oraz koło - grupa przy Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. - Łącznie w strukturach KSM na terenie naszej archidiecezji formuje się ponad tysiąc młodych osób. Wzrastają w wartościach chrześcijańskich poprzez formację duchową oraz działanie dla drugiego człowieka - podkreśla ks. Mateusz.

« 1 »