Patron lubelskiej parafii zostanie świętym

Lubelska parafia jest jedną z dwóch w Polsce, której patronuje bł. Piotr Jerzy Frassati, który według zapowiedzi Stolicy Apostolskiej zostanie świętym.

Właśnie lubelska parafia jako pierwsza w kraju opublikowała informację o zapowiedzi kanonizacji swojego patrona.

– Informację o zgodzie na kanonizację naszego patrona otrzymałem od pani Wandy Gawrońskiej – siostrzenicy bł. Frassatiego. Zadzwoniła do mnie w środku nocy z piątku na sobotę i przekazała radosną informację. Powtarzając kilkukrotnie: „Będzie świętym! Będzie świętym!”. W sobotę wczesnym rankiem potwierdzenie tej informacji ukazało się we włoskim dzienniku "Avvenire", wydawanym przez Kościół katolicki – mówi ks. Krzysztof Podstawka, proboszcz lubelskiej parafii.

Grób bł. Frassatiego w Turynie.   Grób bł. Frassatiego w Turynie.
Fot. Krzysztof Podstawka

Kanonizacja błogosławionego to wysłuchane modlitwy wiernych.

– Ogłoszenie świętym naszego patrona to ogromna radość, ale także odpowiedzialność dla wspólnoty parafialnej. Zmieni się na pewno nazwa naszej parafii, a zarazem spełnią się nasze modlitwy w intencji kanonizacji. Niemniej jest zbyt wcześnie, aby precyzować, jakich działań się podejmiemy w związku z tą wiadomością. Na pewno będziemy starali się zorganizować pielgrzymkę parafialną na Mszę kanonizacyjną, gdy data zostanie podana do publicznej wiadomości – wyjaśnia ks. Podstawka.

« 1 »