Tak dla życia - zaproszenie na Marsz Życia

Ulicami Lublina przejdzie 26 maja Marsz Życia. W tym roku w nieco zmienionej formule. Już warto zaplanować sobie czas, by dołączyć do tego wydarzenia.

Konferencja zapowiadająca Marsz Życia odbyła się w Kurii Metropolitalnej z udziałem organizatorów, którymi w tym roku są Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej, który reprezentował ks. Jerzy Krawczyk oraz Domowa Szkoła im. Dzieci z Fatimy, którą reprezentowała pani Marika Mierzejewska. W konferencji uczestniczył także abp Stanisław Budzik.

W tym roku wydarzenie rozpocznie się od Mszy św. w archikatedrze o godz. 15.00, po niej zaś uczestnicy ruszą przez miasto do Ogrodu Saskiego, gdzie zaplanowany jest rodzinny piknik.

- Tegoroczna tematyka marszu „Dziękuję, że mnie urodziłaś” będzie skłaniała jego uczestników do wdzięczności za dar naszego życia, za rodziców, którzy zdecydowali się przyjąć nas na tym świecie, oraz za każdą osobę, która przyczyniła się do naszych narodzin. Będziemy także modlili się o to, by każde życie było chronione i mogło się bezpiecznie rozwijać, na każdym jego etapie. Chcemy, by spotkanie było wielkim świętem rodzin naszego miasta, czasem integracji i inspiracji - wyjaśnia ks. Jerzy Krawczyk.

Nieprzypadkowa data tego wydarzenia (26 maja) będzie także doskonałą okazją do świętowania Dnia Matki.

- Życie to cenny dar od Boga, który otrzymujemy tylko raz. Dobrze jest z tym darem zrobić coś dobrego, warto za niego dziękować, a marsz jest ku temu okazją. To w rodzinie rozwijają się nasze różne powołania. Chcemy też apelować do wszystkich tych, którzy mogą się przyczynić do ochrony życia i rodziny, bo te wartości są dziś poddawane różnym presjom - mówi abp Stanisław Budzik.

« 1 »