Książka "O szczęśliwej Alicji" - debiut wydawniczy Karola Staszczyka

Historia Alicji Mazurek, dziewczyny pełnej pasji i wiary, została opisana przez jej przyjaciela z liceum. To opowieść o nastolatce, która swoim życiem i osobowością zainspirowała wielu, pozostawiając niezatarte wspomnienie w sercach bliskich.

Kim była Ala Mazurek? To dziewczyna, o której tragicznym wypadku kilka lat temu usłyszała cała Polska. Po wypadku i swojej śmierci wpłynęła na życie wielu ludzi.

W mediach pojawiło się wiele materiałów dotyczących jej życia. Czy oddawały prawdziwą historię i osobowość Ali? Rok temu Karol Staszczyk, jej przyjaciel z liceum, napisał o niej pracę magisterską, która niedawno ukazała się jako książka pt. “O szczęśliwej Alicji”. – Bo Alicja była szczęśliwa – mówi autor, absolwent teologii KUL.

Karol znał Alicję bardzo dobrze. Wspomina, jak miesiąc przed jej wypadkiem bawili się razem na jego studniówce. Wypadek i śmierć Alicji były dla Karola i wielu innych ogromnym szokiem. Gdy przyszedł czas pisania pracy magisterskiej, postanowił przeanalizować życie Ali, która kochała życie i Boga.

W lipcu 2023 r. Karol z wyróżnieniem obronił swoją pracę, co zainspirowało go do wydania jej w formie książki. – Została ona poddana korekcie teologicznej i stylistycznej oraz obróbce graficznej – wyjaśnia autor. Na okładce jest tańcząca Ala – zdjęcie z wesela jego siostry. – Taką ją zapamiętałem – radosną, pełną życia. Choć książka jest obszerna, historia Ali nie kończy się na jej kartach. – Ona cały czas trwa – dodaje autor.

Ala jest dla Karola żywym wspomnieniem. – Zapadła mi w sercu i umyśle, wpływa na moje życie. Kilka razy płakałem podczas pisania tej pracy. Tęsknię za nią i wiem, że na zawsze pozostanie moją przyjaciółką.

Rodzice Alicji, Agnieszka i Wojtek Mazurkowie, napisali wstęp do książki. – Od początku bardzo interesowali się moją pracą magisterską, a później książką. Pierwsze egzemplarze trafiły do nich na Wielkanoc. Jestem im wdzięczny za pomoc przy gromadzeniu materiałów.

Książka “O szczęśliwej Alicji” zaczyna się od analizy osobistych przemyśleń Alicji, pozwalając zrozumieć, jak postrzegała siebie, swoje mocne strony i wątpliwości. Opisuje jej więzi z rodziną i przyjaciółmi oraz jej podejście do wiary. Alicja angażowała się w różne inicjatywy społeczne i charytatywne, pragnąc pomagać innym.

Poznajemy Alę jako ciepłą osobę, która jednak miała swoje zmagania i trudności. Jej ambicje i plany dotyczące edukacji i kariery pokazują, jak dążyła do samorealizacji. Karol opisuje również jej osobiste wyzwania.

Na koniec autor zadaje pytanie, czy Alicję można nazwać fenomenem, zastanawiając się nad jej wpływem na społeczeństwo. – Znałem Alę z różnych stron, nie była tylko ładnie opakowanym cukierkiem – podkreśla. – Miała swoje wady jak każdy. Była zapominalska, roztrzepana, bardzo lubiła jeść – śmieje się Karol. – Ta książka nie jest odą do Alicji, ale może być punktem wyjścia do rozmowy o wartościach współczesnej młodzieży.

Książkę Karola Staszczyka można kupić przez stronę: www.szczesliwaalicja.pl

« 1 »