Wczasorekolekcje czasem wzajemnej pomocy

W Domu Rekolekcyjnym Caritas w Dąbrowicy wolontariusze z podopiecznymi z różnym stopniem niepełnosprawności przeżywają czas modlitwy, odpoczynku i wspólnej integracji.

Wypoczynek kilkudziesięciu uczestników tych wakacyjnych rekolekcji będzie w dużej mierze zależał od pomocy wolontariuszy, którzy razem z nimi będą spędzali czas i pomagali w codziennym funkcjonowaniu i korzystaniu z przygotowanych atrakcji.

- Dla podopiecznych to czas wypoczynku, dla wolontariuszy to okazja doświadczenia przez nich innej formy pomocy, bardzo ważnej, która też uwrażliwia. Takie spotkanie ze sobą, z różnymi niepełnosprawnościami, otwiera oczy na różne problemy, na to jakie ludzie mogą mieć trudności. Dlatego te wczasorekolekcje są bardzo wartościowe i głęboko przeżywane. Czasami można sobie zadać pytanie, kto komu bardziej pomaga? Czy ci wolontariusze, tym osobom z niepełnosprawnościami czy na odwrót? - mówi Paulina Stepnowska, koordynator Szkolnych Kół Caritas AL.

Wczasorekolekcje w Dąbrowicy zaplanowane są w dniach 3-12 lipca oraz 15-24 lipca.

Trwający już pierwszy turnus wczasorekolekcji to czas modlitwy, wspólnych rozmów, zajęć aktywizujących podopiecznych i warsztatów. Dni są szczegółowo zaplanowane, a podopiecznych odwiedzają także goście.

- Pierwsza sobota miesiąca na naszych rekolekcjach przebiega w objęciach Matki Bożej. W naszej wspólnocie gościliśmy o. Stanisława Paprockiego ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów, który zaprosił nas do zawierzenia swoich trudnych spraw Matce Bożej. W czasie Mszy Świętej podopieczni zostali umocnieni sakramentem namaszczenia chorych - informują organizatorzy na swoim facebookowym profilu Dąbrowica – wczasorekolekcje.

Caritas jest organizacją pozarządową działającą na terenie archidiecezji lubelskiej od 1991 roku. W swojej działalności koncentruje się na pomocy osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź też zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Organizuje wypoczynek letni oraz zimowy dla dzieci, prowadzi fundusz stypendialny, udziela korepetycji, walczy z problemem głodu poprzez dożywianie dzieci i młodzieży w szkołach oraz wydawanie paczek żywnościowych.

« 1 »
DO POBRANIA: |