Koronka na ulicach

Już w sobotę 28 września na wielu skrzyżowaniach miast staną ludzie z różańcami w ręku, by polecać Bożemu Miłosierdziu swoje miejscowości. To modlitwa, która ma wielką moc.

Wszędzie tam, gdzie praktykowana jest modlitwa za swoje miejsca zamieszkania, można usłyszeć o działaniu Pana Boga. Chodzi nie tylko o od lat powtarzane wydarzenie z Łodzi, gdy zaczęto praktykować modlitwę Koronką podczas meczu zwaśnionych drużyn i wtedy pierwszy raz nie doszło do starć między kibicami, ale i dziesiątki, wydawałoby się niemożliwych do załatwienia spraw.

Od lat 28 września o godzinie 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miast, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Są zaopatrzeni w plakat „Jezu, ufam Tobie”, obrazki i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów. Wszystko trwa 10 minut.

– Tyle trzeba, by z wiarą odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. To przecież tak niewiele, a skutki są niesamowite. Zmiany na lepsze dotyczą nie tylko miejscowości, w których modlą się ludzie, ale wielu konkretnych spraw w życiu osobistym modlących się. Tę modlitwę warto praktykować cały rok, nie tylko jednego wrześniowego dnia, ale codziennie, bo każda Koronka ratują jakąś duszę – mówi ks. Bogusław Suszyło.

Modlitwa odbywać się będzie w wielu miejscach.

– Na początku w Lublinie było to jedno skrzyżowanie obok kościoła kapucynów na Poczekajce i jedno na Abramowicach. Grupka ludzi wyszła o godz. 15 na ulice, by modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W kolejnych latach skrzyżowań przybywało. W naszej diecezji do Lublina dołączyły inne miejscowości – mówią Iwona i Jacek Wolscy z lubelskiej Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło–Życie.

W Lublinie modlitwa odbędzie się m.in. w parafii ojców kapucynów na Poczekajce (ul. Zana przed L'eclerc, skrzyżowanie Al. Kraśnickiej i Bohaterów Monte Cassino), w parafii św. Antoniego pod krzyżem misyjnym przy rondzie Berbeckiego, w parafii MB Fatimskiej przy kapliczce na rogu ulic Kunickiego i Głuskiej, przy kościele św. Piotra ul. Królewska. Informacje o miejscach modlitwy dostępne są także w parafiach. Tam, gdzie nie ma miejsc modlitwy, można je samodzielnie zorganizować.

Informacje także na stronie www.iskra.jezuici.pl

« 1 »