Zostań dyplomatą

Rusza Lubelska Szkoła Dyplomacji. To projekt edukacyjno-szkoleniowy, opracowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we współpracy z Instytutem im. gen. Władysława Andersa oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II.

Lubelska Szkoła Dyplomacji to idealna propozycja dla osób, które marzą o karierze w dyplomacji lub pracy w międzynarodowym środowisku. To kurs, w którym uczestniczą specjaliści z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przedstawiciele Polskiej Służby Zagranicznej oraz eksperci w dziedzinie stosunków międzynarodowych.

Celem Lubelskiej Szkoły Dyplomacji jest zapewnienie uczestnikom wszechstronnej wiedzy na temat funkcjonowania struktur Ministerstwa oraz polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych. Program kursu przygotowuje także do egzaminów na aplikację dyplomatyczno-konsularną oraz tworzy przestrzeń do debaty na temat kluczowych zagadnień polskiej polityki zagranicznej.

Jest to już druga edycja Lubelskiej Szkoły Dyplomacji organizowana we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągnęła ponad 120 uczestników!

Kurs skierowany jest do wszystkich osób powyżej 18. roku życia, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dyplomacji, polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, historii, prawa międzynarodowego i stosunków międzynarodowych. Zajęcia odbędą się w formie ośmiu spotkań stacjonarnych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

W trakcie kursu uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tematy dotyczące m.in. protokołu dyplomatycznego, specyfikacji pracy na placówkach zagranicznych, działalności konsularnej polskich misji. 

Pierwsze spotkanie już 22 października. Zajęcia będą się odbywać wieczorami, od godz. 17.00 do 20.00.

Aby wziąć udział w kursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: Link. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 października tego roku.

Wszelkie pytania dotyczące Lubelskiej Szkoły Dyplomacji można kierować na adresy: rodm@rodm-lublin.pl lub instytut.andersa@gmail.com.

« 1 »