Czerwiec szczególnie poświęcony jest Sercu Pana Jezusa. W tym czasie księża sercanie zapraszają do włączenia się w modlitwę i powierzenia swoich spraw Sercu Jezusa.
Najświętsze Serce Jezusa jest odbiciem Boga, który jest miłością. Czy człowiek może pozostać nieczuły na taki akt Bożej miłości? Rozpoznając i przyjmując Boże Serce przez ostatnie wieki, ludzie odpowiadali na potrzebę kultu z tego wynikającą. W samej Polsce jest ponad 400 parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Istnieją też zgromadzenia zakonne, zarówno żeńskie, jak i męskie, żyjące charyzmatem i duchowością wypływającą z potrzeby czci Bożego Serca. Są to m.in. siostry sercanki, siostry Sacré Coeur, siostry urszulanki Serca Jezusa Konającego czy księża sercanie.
W 1999 r. Jan Paweł II w orędziu na 100. rocznicę poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Jezusa przypomniał: "Człowiek roku 2000 potrzebuje Serca Chrystusa, aby poznać Boga i samego siebie; potrzebuje Go, aby budować cywilizację miłości". By zatem być apostołem Jezusowego Serca, trzeba całym swoim życiem świadczyć o tym, że Bóg jest bliski, czuły i wrażliwy na ludzki los. Co więcej, trzeba dzielić się tą prawdą z innymi. Najpierw jednak uczymy się wsłuchiwać i kontemplować przebite, otwarte Serce ukrzyżowanego Pana, bo z Niego czerpiemy siłę i umocnienie.
Dlatego też księża sercanie zapraszają do włączenia się w modlitwę. - Przez cały miesiąc w nadesłanych do nas intencjach codziennie sprawować będziemy Mszę św., a księża sercanie z Domu dla Misji w Olsztynie będą je odczytywać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Intencje można przesłać przez specjalny formularz dostępny na FB - zachęcają organizatorzy modlitwy.
Formularz zgłaszania intencji TUTAJ.