Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w archidiecezji lubelskiej

Lubelski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
lublin.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji lubelskiej → Floribeth Mora Diaz na KUL-u

Floribeth Mora Diaz na KUL-u przejdź do galerii

Floribeth Mora Diaz, Kostarykanka cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II przyjechała do Polski. Odwiedziła także KUL, gdzie prez 24 lata pracował św. Jan Paweł II jako wykładowca.

 
Floribeth Mora Diaz odwiedziła miejsca, w których pozostały szczególne ślady św. Jana Pawła II na KUL-u ks. Rafał Pastwa /GN

Floribeth Mora Diaz, Kostarykanka cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II  przyjechała do Polski na zaproszenie księży werbistów. Towarzyszą jej mąż Edwin, synowie Edwin i Keynnar oraz ksiądz werbista z Kostaryki o. Franciszek Filar SVD. Niespodziewanie Floribetf Mora Diaz pojawiła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Ko­sta­ry­kan­ka podróżując po Polsce odwiedza miejsca związane ze św. Janem Pawłem II. Nie mogło na jej trasie podróży zabraknąć uniwersytetu, na którym Karol Wojtyła pracował przez 24 lata. Jest to wizyta nieoficjalna, Floribeth przybyła tu na zaproszenie ks. Grzegorza Trąbki, proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Lublinie, który jest jednocześnie archidiecezjalnym duszpasterzem rodzin i małżeństw bezdzietnych. Odwiedziła dziedziniec KUL, kościół akademicki, w którym Msze św. sprawował ks. Karol Wojtyła oraz salę wykładową, w której pracował ze studentami jako profesor. Wizyta w Lublinie potrwała około godziny. Kostarykankę na KUL powitał o. prof. Andrzej Derdziuk, prorektor KUL.

- Jestem wdzięczna Bogu, że mogę tu być. To ważne żebyśmy dawali świadectwo naszej wiary drugiemu człowiekowi, byśmy przekazywali prawdę o miłosierdziu Boga młodzieży – powiedziała Floribeth Mora Diaz na KUL-u. Najbardziej wzruszający był moment gdy Floribeth dotykała stołu, przy którym wykładał Karol Wojtyła, w sali wydziału filozofii.

Floribeth podczas wizyty w Polsce przy­po­mina hi­sto­rię swo­je­go cudownego uzdrowienia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zaraz jak Floribeth zdała sobie sprawę z faktu, że nie jest już chora, zaczęła opowiadać swoją historię. Zamieściła ją nawet na stronie internetowej poświęconej bł. Janowi Pawłowi II. Wkrótce skontaktował się z nią Watykan. Poproszono ją o ponowne zrobienie badań w Kostaryce, a potem jeszcze raz we Włoszech. Badało ją wielu neurologów. Została uleczona z nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Połowa jej ciała była sparaliżowana, dzisiaj nie ma żadnych śladów choroby, nawet najmniejszych uszkodzeń. Floribeth dziękuje teraz Bogu nie tylko za cud uzdrowienia jakiego dokonał, ale także za to, ze mogła uczestniczyć w uroczystości kanonizacyjnej św. Jana Pawła II i stać się narzędziem miłosierdzia Bożego. Swoją wdzięczność św. papieżowi okazuje podróżując po Polsce i świecie – opowiadając o miłosierdziu jakie ją spotkało. Przypomina podczas swoich podróży by szeroko otwierać drzwi serca Chrystusowi.

« ‹ 1 › »
Floribeth Mora Diaz w Lublinie

WIARA.PL DODANE 14.05.2014

Floribeth Mora Diaz w Lublinie

​Floribeth Mora Diaz odwiedziła Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Zdjęcia: ks. Rafał Pastwa /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Rafał Pastwa

|

GOSC.PL

publikacja 14.05.2014 14:00

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • FLORIBETH MORA DIAZ
  • JAN PAWEŁ II
  • KOSTARYKANKA
  • KUL

Polecane w subskrypcji

  • „Umiłowałem Cię”. Jakie przesłanie płynie z pierwszej adhortacji Leona XIV?
    • Kościół
    • ks. Rafał Skitek
    „Umiłowałem Cię”. Jakie przesłanie płynie z pierwszej adhortacji Leona XIV?
  • Polacy ruszyli na samozbiory. Czy to uratuje polskiego rolnika?
    • Polska
    • Agata Puścikowska
    Polacy ruszyli na samozbiory. Czy to uratuje polskiego rolnika?
  • Jan Paweł II – mój prorok nadziei
    • Paulina Guzik
    Jan Paweł II – mój prorok nadziei
  • Dumni z „długu”. Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia otrzymali nie tylko pieniądze
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Dumni z „długu”. Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia otrzymali nie tylko pieniądze
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X