Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w archidiecezji lubelskiej

Lubelski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
lublin.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji lubelskiej → Chcesz pomóc, zgłoś kaczkę!

Chcesz pomóc, zgłoś kaczkę! przejdź do galerii

Trzeci wyścig kaczek odbędzie się już 22 maja w Parku Ludowym w Lublinie. Gumowe kaczuszki popłyną Bystrzycą. To charytatywne wydarzenie rodzinne gromadzi tysiące osób. Dziś zorganizowano happening inaugurujący wydarzenie.

 
Iwona Niedźwiedź, zawodniczka MKS Selgros Lublin z najmłodszymi uczestniczkami happeningu. ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

- Warto wspierać każdą inicjatywę charytatywną, która przynosi coś dobrego. Warto pomagać zawsze, czy w wymiarze finansowym, czy fizycznym. Jesteśmy tu i namawiamy do zakupu kaczek, aby jak najwięcej gumowych kaczek wzięło udział w wyścigu - mówi Iwona Niedźwiedź, zawodniczka MKS Selgros Lublin.

- Poza promocją działań charytatywnych jest to dla mnie odskocznia od ciągłych treningów, spotykania się tylko w swoim gronie. Lubimy takie wyjścia i cieszymy się jeśli możemy wesprzeć fajną inicjatywę - dodaje Honorata Syncerz, także z MKS Selgros Lublin.

- Dzisiejszym happeningiem inaugurujemy kampanię charytatywną wyścigu kaczek. Zbieramy pieniądze na wsparcie dzieci: na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych, wsparcie świetlic środowiskowych, fundowanie posiłków dla dzieci. Przy okazji dobrej zabawy jest też dreszczyk adrenaliny, bo do wyścigu można zgłosić swoją kaczkę, która może wygrać świetne nagrody. W ten sposób można pomóc dzieciom - mówi Katarzyna Klimek z fundacji „Skrzydła dla Edukacji”, pomysłodawczyni imprezy.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że wyścig kaczek to inicjatywa, która wyszła ze środowiska katolickiego.

- Moje dzieci poszły do szkoły prowadzonej przez fundację „Skrzydła dla Edukacji”, która organizowała wyjazdy wakacyjne. Jako rodzice zauważyliśmy, że wysłanie trójki dzieci na kolonie to ogromny koszt i nie wszystkich na to stać. Chciałam zorganizować coś, co pomoże dofinansować kolonie dzieciom z rodzin wielodzietnych. Pomysł wyścigu kaczek przywiózł z Londynu ojciec jednego z uczniów. Gdy zobaczyłam, jak to wygląda, postanowiłam wyścig zaszczepić w Lublinie. To fantastyczna impreza: pomaga dzieciom, pozwala angażować się społeczności i daje frajdę. Nie ma drugiego takiego wydarzenia. Każdy może zgłosić swoją kaczkę do wyścigu, wystarczy ją kupić. To swoista cegiełka - wyjaśnia Katarzyna Klimek, pomysłodawczyni wyścigu kaczek w Lublinie.

- Głównym organizatorem wyścigu kaczek są „Skrzydła dla Edukacji”, ale wspierają nas organizacje partnerskie, bez których nie bylibyśmy w stanie wszystkiego przygotować. Mam na myśli katolickie stowarzyszenie „Agape”, KSM i księży Sercanów - dodaje K. Klimek.

W tych placówkach można też kupić i zgłosić do wyścigu kaczkę. Kaczki można kaczki kupić online. Nadal potrzebni są wolontariusze do obsługi tego wydarzenia.

Więcej informacji na stronie: www.wyscigkaczek.pl

Obszerny wywiad z Katarzyną Klimek zatytułowany: „Nie jestem kurą domową” zamieszczony jest papierowym wydaniu lubelskiego „Gościa Niedzielnego”.

« ‹ 1 › »
Inauguracja wyścigu kaczek z MKS Selgros Lublin

WIARA.PL DODANE 14.04.2016 AKTUALIZACJA 14.04.2016

Inauguracja wyścigu kaczek z MKS Selgros Lublin

​Happening w centrum Lublina. Zdjęcia: ks. Rafał Pastwa /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

rp

|

GOSC.PL

publikacja 14.04.2016 19:10

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GOŚĆ NIEDZIELNY LUBLIN
  • POMOC CHARYTATYWNA
  • RODZINA
  • WYŚCIG KACZEK

Polecane w subskrypcji

  • Prawnik dla „Gościa Niedzielnego”: Przebywanie w DPS czy hospicjum nie ogranicza prawa osoby do dysponowania wizerunkiem
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Prawnik dla „Gościa Niedzielnego”: Przebywanie w DPS czy hospicjum nie ogranicza prawa osoby do dysponowania wizerunkiem
  • Ochronić człowieka prostego. Czy wolno publikować zdjęcia osób zależnych?
    • Polska
    • Agata Puścikowska
    Ochronić człowieka prostego. Czy wolno publikować zdjęcia osób zależnych?
  • Jak niszczono księdza Stryczka
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Jak niszczono księdza Stryczka
  • Młodzi w Kościele: na Zachodzie już zmiana. A u nas?
    • Agnieszka Huf
    Młodzi w Kościele: na Zachodzie już zmiana. A u nas?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X