Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w archidiecezji lubelskiej

Lubelski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 16/2026
    GN 16/2026 Dokument:(9673311,Mocny głos kapitana Glovera)
  • GN 15/2026
    GN 15/2026 Dokument:(9662601,Widziałem lwa i kipiące życie)
  • GN14/2026
    GN14/2026 Dokument:(9651710,Nasz piękny chrześcijański ekskluzywizm)
  • GN 13/2026
    GN 13/2026 Dokument:(9641462,Bój chwalebny, niezrównana walka)
  • GN 12/2026
    GN 12/2026 Dokument:(9630833,Nad wodą i pod wodą)
lublin.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji lubelskiej → Kraśnik nie taki "Stary"

Kraśnik nie taki "Stary" przejdź do galerii

To będzie przełom dla Starego Kraśnika. W listopadzie mają zakończyć się prace przy budowie hali sportowo-widowiskowej przy ZPO nr 2 przy ul. Kochanowskiego. Ta część Kraśnika do tej pory nie dysponowała obiektem o takim charakterze.

 
Marzena Pomykalska, dyrektor ZPO nr 2 w Kraśniku na nowo powstającej hali sportowo-widowiskowej ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

To największa szkoła miejska w całym Kraśniku. Przez długie lata zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w warunkach niewystarczających dla młodzieży oraz nauczycieli. Ponadto szkoła ta dysponuje licznymi klubami uczniowskimi, które potrzebują miejsc do trenowania.

Nowa hala będzie służyła nie tylko do uprawiania sportu. Ma służyć wszystkim mieszkańcom starej części miasta. Tam będą się mogły również odbywać imprezy kulturalne oraz spotkania o charakterze oficjalnym.

- No wreszcie po tylu latach będzie coś porządnego w naszej dzielnicy. Wszystko powstawało w Kraśniku Fabrycznym. A tu nic. Miasto jest rozległe na tyle, że taka hala się tu przyda i sprawdzi w zupełności - mówi pan Stanisław, emeryt z Kraśnika. - Wszyscy się cieszymy nową halą. To motywuje do tego, żeby uprawiać sport, ale podnosi także prestiż naszej szkoły i miasta - komentuje uczennica gimnazjum w ZPO nr 2 w Kraśniku.

Szkoła liczy 818 uczniów, którzy uczą się w gimnazjum i podstawówce. Zatrudnionych tu jest 79 nauczycieli i 14 pracowników administracji i obsługi. Inwestycja budowy hali sportowo-widowiskowej rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. - Termin ukończenia tej inwestycji to ostatni dzień listopada bieżącego roku. Według informacji inspektora nadzoru oraz kierownika prac budowlanych prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Należy się spodziewać, że jeżeli pogoda będzie dopisywać to powinniśmy się zmieścić w tym terminie - mówi Marzena Pomykalska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku.

Inwestorem budowy hali jest Urząd Miasta w Kraśniku. - Pomysłodawcami byli bezpośrednio burmistrz Mirosław Włodarczyk i jego zastępcy: Jarosław Stawiarski i Zbigniew Dżugaj. Ta hala,  nie będzie służyć jedynie uczniom naszej szkoły. Zgodnie z zamysłem pomysłodawców ma ona spełniać także funkcję użytkową dla mieszkańców starej części Kraśnika. Stary Kraśnik był do tej pory dzielnicą niedoinwestowaną - dodaje dyrektorka.

Na hali obok przestrzeni sportowej i licznych pomieszczeń wielofunkcyjnych będzie ok. 300  miejsc siedzących, dlatego będzie tu można organizować imprezy dla mieszkańców miasta o charakterze rozrywkowym i kulturalnym.

« ‹ 1 › »
Nowa hala w Kraśniku

WIARA.PL DODANE 02.10.2014 AKTUALIZACJA 02.10.2014

Nowa hala w Kraśniku

​Hala sportowo-widowiskowa w Kraśniku Starym. Zdjęcia: ks. Rafał Pastwa /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Rafał Pastwa

|

GOSC.PL

publikacja 02.10.2014 13:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij
TAGI:
  • KRAŚNIK
  • KRAŚNIK STARY
  • KULTURA
  • SPORT

Polecane w subskrypcji

  • Dlaczego wracają do Kościoła? O chrzcielnym fenomenie w krajach zlaicyzowanego Zachodu
    • Kościół
    • Tomasz Rowiński
    Dlaczego wracają do Kościoła? O chrzcielnym fenomenie w krajach zlaicyzowanego Zachodu
  • Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
    • Rozmowa
    • Franciszek Kucharczak
    Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
  • Toast za karę śmierci
    • Marek Magierowski
    Toast za karę śmierci
  • Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X