Nowy numer 24/2018 Archiwum

Muzyczna uczta

W piątek 28 listopada o godz. 19 w Radiu Lublin odbędzie się wyjątkowy koncert Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos. Tym razem będzie to występ w formie muzycznej uczty, nazwany biesiadą kaukaską. Muzycy zapraszają na przyjacielskie spotkanie, gdzie oprócz pieśni dla publiczności przewidziano także degustację ormiańskiej i gruzińskiej kuchni.

Kaukaska tradycja wspólnych biesiad obrosła przez wieki bogatym rytuałem. Przy suto zastawionym stole rozmawia się zwykle o rodzinie, sztuce, polityce, religii, życiu i śmierci. Toasty stają się popisem oratorstwa i piękna głosu, oraz zawierają głębokie filozoficzne przesłanie.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, nie ma prawdziwej uczty bez Tamady, którego można określić mianem „przewodnikiem stołu” czy wodzirejem, więc podczas piątkowego koncertu Tamadą będzie Giorgi Maglakelidze, znawca Kaukazu, autor m.in. przewodnika po Gruzji oraz książki "Toasty gruzińskie. Zapomniana sztuka światowej biesiady".

Na uczestników czeka więc niezapomniana opowieść o zwyczajach, legendach i codziennym życiu mieszkańców Armenii i Gruzji. Podczas wieczoru publiczność degustować będzie przygotowane przez restaurację Hades-Szeroka kaukaskie smakołyki, jak choćby słynne chaczapuri, tołma czy lawasz, a także - w rytmie toastów wznoszonych przez Tamadę - smak gruzińskich win.

Główną atrakcją wieczoru będzie oczywiście występ Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos pod batutą Borysa Somerschafa oraz niezwykłe, poruszające brzmienie głosu Aszota Martirosyana - śpiewaka ludowego z Armenii.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma