Nowy numer 33/2018 Archiwum

Testament i pogrzeb śp. ks. Stanisława Roga

- Uczestników pogrzebu proszę zamiast wieńców i kwiatów o ofiarę na budowę kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul. Berylowej (osiedle przy ul. Gęsiej)” ofiary zebrane na tacę podczas Mszy św. zostaną przeznaczone na ten cel – napisał w testamencie śp. ks. prał. Stanisław Róg.

Msza św. pogrzebowa ks. Stanisława Roga zostanie odprawiona w środę 13 maja o godz. 13.30 w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Lublinie.

Po Mszy św. trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona na cmentarzu katolickim przy ul. Unickiej w Lublinie.

Od listopada 2014 zmagał się z chorobą nowotworową.

Ks. prał. Stanisław Róg urodził się 17 maja 1950 r. w Biłgoraju. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze lubelskiej 5 czerwca 1975 r.

Pracował w jako wikariusz m.in. w Opolu Lubelskim. Od 1987 r. był proboszczem powstającej parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie

Pozostawił po sobie nie tylko wybudowany kościół, ale przede wszystkim wspólnotę wiernych, którzy dzisiaj z wzruszeniem dziękują za jego życie i służbę.

To wielka strata dla wiernych nie tylko zgromadzonych przy parafii św. Antoniego. Ks. Stanisław Róg był wychowawcą wielu kapłanów. Wielu księży zawdzięcza mu swoje powołanie kapłańskie. On sam wspierał ubogich i chorych, otaczał opieką i wsparciem również kapłanów zmagających się z cierpieniem i trudnościami życia.


Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma