Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zobacz także

 • PTaraski
  27.02.2016 16:12
  Jakoś wszyscy uczestnicy panelu należą do opcji zdecydowanie lewicowej, a o. Ziemba i Wolff-Pawęska są do tego osobami budzącymi wielkie kontrowersje, zresztą nie bez przyczyny. Ale nie ma to, jak dyskutować w swoim własnym lewicowym grajdołku. Wtedy żaden odmienny pogląd nie zakłóci dobrej atmosfery. Cytowano też ?Jana Józefa Lipskiego, mistrza "wielkiego wsch.". I to wszystko pod auspicjami Kościoła, dokładniej dominikanów. I jaka to satysfakcja strzelać zażarcie do jednej bramki, kiedy nawet nie ma bramkarza.


  Kolejny to już raz, kiedy dominikanie organizują taką pseudo otwartą debatę z uczestnikami wyłącznie z lewej strony. Mi byłoby wstyd. Na pewno nie zaprosiłbym takich uczestników, i na pewno nie tylko z lewicowej opcji, szczególnie jeśli chodzi o patriotyzm.
  doceń 0
 • PTaraski
  27.02.2016 16:29

  Wolff-Powęska: "Moja teza brzmi, że obecna debata na ten temat ma charakter destruktywny, a w przypadku środowiska sprawującego władzę – polskość używana jest jako forma szantażu. Skoro istnieje ojczyzna, to musi istnieć obczyzna, nie ma „ja”, nie ma „swój” bez obcego."

  No tak, trzeba było na odlew przywalić rządowi, no i oczywiście wszystkim Polakom. To pewnie w ramach akcji KOD, który to miał demonstrować w Warszawie. Tylko, co to ma wspólnego z dyskusją?

  :(

  doceń 0
 • PTaraski
  27.02.2016 19:19
  Jako przeciwwagę do tego jednostronnego, nieprzyjaznego polskiemu patriotyzmu koncertu polecam dyskusję o źródłach antypolonizmu:
  https://www.youtube.com/watch?v=KtvRFZ9MIIA

  Antypolonizm nie narodził się dzisiaj. To jest zjawisko istniejące od ponad stulecia, a jego owocami były zbrodnie na Polakach, najczęściej w czasie wojny i zawieruch. Warto to zjawisko poznać, żeby potem pewne rzeczy, i zachowania pewnych grup lepiej rozumieć.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma