Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wydarzenia 2016 cz. II

Nowy rok skłania do podsumowań starego. Jaki był przypominamy, wracając do zdjęć i informacji, które ukazywały się w serwisie lubelskiego "Gościa". Dziś część druga wydarzeń roku 2016.

Parafia ojców kapucynów jest jedną z niewielu w Polsce, które znalazły się na szlaku peregrynacji relikwii o. Pio (habitu i rękawiczki świętego).

Wprowadzenie relikwii   Wprowadzenie relikwii
Czciciele o. Pio modlą się przy jego relikwiach
Agnieszka Gieroba /Foto Gość
Pomysłodawcą peregrynacji szczególnych znaków świętego był kapucyn o. Roman Rusek, odpowiedzialny w Polsce za grupy modlitwy o. Pio. On to zwrócił się do kapucynów w Pietrelcinie, by zgodzili się wypożyczyć do Polski relikwie franciszkanina.

- Początkowo miały one znaleźć się tylko w Krakowie, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pomyślałem sobie, że skoro pokonają taki kawał drogi z Włoch do Polski, to poproszę kustosza sanktuarium w Pietrelcinie, żeby pozwolił, by relikwie zostały w Polsce 10 dni i przez ten czas odwiedziły różne polskie parafie. Tak się stało. Lublin znalazł się na szlaku peregrynacji - mówi o. Roman.

Wszędzie, gdzie relikwie św. Pio się pojawiają, gromadzą się tłumy wiernych. To znak, jak bardzo bliski ludziom jest ten święty.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama