Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przed nami mistrzostwa ministrantów w piłkę nożną

Już za kilka tygodni w Lublinie zmierzą się ze sobą drużyny piłkarskie z całej archidiecezji. Zagrają o puchar metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika.

Dobiegają końca rozgrywki kwalifikacyjne VIII Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Trwały od września 2016 r. i wzięło w nich udział prawie 4 tys. ministrantów. Do finału dotarło 90 drużyn, czyli prawie tysiąc zawodników.

- Ideą mistrzostw jest połączenie modlitwy ze sportem, ale także stworzenie wspólnoty - podkreśla ks. Marcin Grzesiak, diecezjalny duszpasterz LSO. - Ważne jest też to, że udaje nam się oderwać chłopaków od komputera.

Ks. Marcin nie ukrywa, że piłka nożna może być - i w wielu przypadkach jest - narzędziem i pomocą do tego, by ministrantów motywować do służby oraz by im pokazywać, że przez sport także można służyć Panu Bogu.

Tegoroczne finały odbędą się w sobotę 11 marca. Zainauguruje je Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej przy ul. Bursztynowej w Lublinie o 10.00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik. Zaraz potem, o 11.15, piłkarskie drużyny w poszczególnych halach sportowych rozpoczną sportowe zmagania.

Stałymi gośćmi mistrzostw w Lublinie są bracia Rafał i Marcin Mroczkowie   Stałymi gośćmi mistrzostw w Lublinie są bracia Rafał i Marcin Mroczkowie
Justyna Jarosińska /Foto Gość
Atrakcją tegorocznych rozgrywek będzie obecność gwiazd TVP oraz zaangażowanie reprezentacyjnego oddziału Wojska Polskiego. - O 16.30 goście z TVP, wśród których zobaczymy m.in Marcina i Rafała Mroczków, Michała Chorosińskiego oraz Michała Czerneckiego, rozegrają towarzyski mecz z drużyną Wojska Polskiego - mówi ks. Marcin. 

Finały mistrzostw odbędą się na hali głównej Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31 o 17.30, a o 18.30 nastąpi rozdanie nagród. 

Całą imprezę poprowadzi dziennikarz telewizyjny Rafał Patyra. 

O poprzednich mistrzostwach LSO w piłkę nożną halową pisaliśmy: 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama