Nowy numer 45/2018 Archiwum

Katolicki profesjonalizm

Nie wszyscy wiedzą, że ta, prawdopodobnie największa, rodzinna impreza w Lublinie to inicjatywa środowiska katolickiego.

Niby to takie proste. Różnokolorowe gumowe kaczki wrzucane są do rzeki i biorą udział w wyścigu. Za każdą z nich stoi właściciel, który nabywając kaczkę, wspiera działalność charytatywną. Jeśli kaczka wygra lub zajmie miejsce na podium – nabywca otrzymuje nagrodę. Jest to zabawa budząca wiele emocji, gromadzi tłumy. Pomysł wyścigu kaczek do Lublina przywędrował znad Tamizy. W lubelskiej imprezie uczestniczą tysiące osób. Wyścigowi towarzyszą zabawy dla najmłodszych, akcje edukacyjne i profilaktyczne.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy