Nowy numer 42/2018 Archiwum

Niezwykła rozmowa z egzorcystą ks. infułatem Janem Pęziołem

Egzorcysta przedstawia sposoby działania demona i jego taktykę. Przestrzega przed pewnymi praktykami, zachowaniami i przedmiotami, które mogą narażać ludzi na działanie szatana. Wydawnictwo "Gaudium" przygotowało ciekawą publikację.

„Mocą Imienia Jezus” to obszerna rozmowa w postaci książki z wieloletnim i doświadczonym egzorcystą archidiecezji lubelskiej, byłym kustoszem sanktuarium maryjnego w Wąwolnicy.

Na początku września odbywają się uroczystości odpustowe w sanktuarium maryjnym w Wąwolnicy. Wydarzenie rozpowszechnił poprzez swoją aktywność ks. Jan Pęzioł. Do dziś jest aktywny duszpastersko, głosi homilie, spowiada, jego kalendarz jest zapełniony spotkaniami. Kapłan również systematycznie egzorcyzmuje. W obrzędach pomagają mu także inne osoby.

Dobrze by było, aby przed przyjazdem do Wąwolnicy, bez względu czy to z okazji dorocznego odpustu czy w związku z prywatną wizytą, poznać wyjątkowość tego miejsca oraz osobę ks. infułata Jana Pęzioła. Dobrym sposobem na to może być książka wydana przez archidiecezjalne wydawnictwo „Gaudium”. Nosi ona tytuł „Mocą Imienia Jezus”. Jest to zapis rozmowy, którą przeprowadził z egzorcystą ks. Rafał Olchawski, były redaktor lubelskiego „Gościa Niedzielnego”.

Posługa ks. Jana Pęzioła jako egzorcysty zajmuje miejsce centralne w publikacji. Egzorcysta przedstawia sposoby działania demona i jego taktykę. Duszpasterz przestrzega również przed pewnymi praktykami, zachowaniami i przedmiotami, które mogą narażać ludzi na działanie szatana. Czytelnik dowie się również, co jest bronią przeciwko zasadzkom szatańskim. Egzorcysta dzieli się prawdziwymi doświadczeniami, mówi o osobach nękanych przez złego ducha, o ich cierpieniu i uwalnianiu z mocy zła.

Ks. Jan Pęzioł dzieli się w książce doświadczeniami posługi egzorcysty   Ks. Jan Pęzioł dzieli się w książce doświadczeniami posługi egzorcysty Józef Wolny /Foto Gość Tematem wywiadu nie jest tylko działanie demona i problematyka związana z obrzędem egzorcyzmu. Ksiądz Pęzioł opowiada również o sobie, swojej rodzinie, dzieciństwie, powołaniu i formacji w seminarium. Wspomina wyjątkowe dla niego osoby, dzieli się również bogatym doświadczeniem duszpasterskim.

Czytelnik poprzez lekturę tej książki może poznać pracę znanego i cenionego duszpasterza oraz egzorcysty. Znajdzie w publikacji liczne fotografie, które pokazują świat ks. Jana. Wielokrotnie, a w zasadzie przy każdej rozmowie, również w książce – ks. infułat podkreśla, że najwięcej zawdzięcza Matce Bożej. Nie brakuje zatem opowieści o cudach jakie się dokonały w Wąwolnicy za Jej wstawiennictwem. Na 176 stronach czytelnik znajdzie wiele niezwykłych treści. Publikacja jest dostępna w księgarni wydawnictwa „Gaudium”. Można ją kupować również za pomocą strony internetowej.

O sanktuarium w Wąwolnicy, cudach i wydarzeniach jakie się tam dokonują można przeczytać w dostępnych artykułach:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy