Nowy numer 22/2020 Archiwum

W Wielki Piątek - "Noc konfesjonałów"

Publikujemy listę kościołów lubelskich, w których odbędzie się "Noc konfesjonałów". To odpowiedź na potrzeby duchowe współczesnego człowieka.

W Wielki Piątek Męki Pańskiej, który w tym roku wypada 30 marca – odbędzie się kolejna edycja „Nocy konfesjonałów”, podczas której w konfesjonałach wybranych świątyń w centrum Lublina będą dyżurować księża diecezjalni i zakonni.

„Noc konfesjonałów” to czas modlitwy i spowiedzi. Jest to swego rodzaju odpowiedź na współczesne wyzwania kulturowe, pośpiech, zapracowanie, częste przemieszczanie się, praca za granicą.

W Wielki Piątek od 21.00 aż do północy będą czynne następujące lubelskie kościoły, w których dyżurować będą w konfesjonale księża:

  • Archikatedra lubelska
  • Kościół pw. Świętego Ducha, Krakowskie Przedmieście 1
  • Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej 5
  • Kościół pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej 9
  • Kościół pw. przyszpitalny Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica 16
  • Kościół „Pobrygidkowski” przy ul. Narutowicza 6

W tych kościołach do dyspozycji wiernych będą ulotki z propozycją rachunku sumienia.

Natomiast w Wielki Czwartek, 29 marca, także od 21.00 do 24.00 będzie można skorzystać ze spowiedzi w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka 85.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama