Nowy numer 22/2023 Archiwum

Środowisko KUL będzie pielgrzymować do grobu św. Jana Pawła II

Zaplanowano również spotkanie z ojcem świętym Franciszkiem oraz emerytowanym papieżem Benedyktem XVI.

Społeczność akademicka katolickiego uniwersytetu w Lublinie z okazji jubileuszu 100-lecia uczelni udaje się w pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II, wieloletniego wykładowcy uniwersytetu założonego w 1918 r.

- Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. przy grobie świętego papieża w Bazylice św. Piotra, której w czwartek 26 kwietnia będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski - informują organizatorzy.

Pierwszym punktem pielgrzymki będzie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w środę 25 kwietnia.

Po południu tego samego dnia - w Papieskiej Akademii Nauk odbędzie się sesja naukowa z udziałem m.in. kardynałów Gianfranco Ravasiego i Gerarda Ludwiga Müllera. Kard. Gianfranco Ravasi będzie mówił o znaczeniu uniwersytetu katolickiego i wyzwaniach w kontekście kultury współczesnej. Z kolei kard. Gerard Ludwig Müller przedstawi natomiast problemy związane z redakcją niemieckiego wydania Opera Omnia.

Pielgrzymka będzie też okazją do spotkania delegacji KUL z Benedyktem XVI, podczas którego emerytowany papież otrzyma kolejny tom polskiej wersji Opera Omnia Josepha Ratzingera – informują organizatorzy. Czytaj także: Prezent na 91. urodziny Benedykta XVI

Kilka dni wcześniej przed wyjazdem delegacji oficjalnej, bo już 23 kwietnia, wyruszy studencka pielgrzymka do Włoch. Na wyjazd zapisały się osoby związane z Duszpasterstwem Akademickim KUL.

Program tej części pielgrzymki obejmuje wizytę w Rzymie, Watykanie, Padwie, Turynie, Pollone i Oropie. Istotnym elementem wyprawy studentów będzie przemierzenie szlaku związanego szczególnie z postacią bł. Piotra Frassatiego. Grupa przyjmuje intencje, które zawiezie do nawiedzanych miejsc świętych. Można je przesyłać na adres: duszpasterstwo.kul@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast