Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Coraz głośniej mówią o świętości życia studenta KUL

Zmarł w wieku zaledwie 25 lat, ale pozostawił po sobie wiele śladów pięknego życia. Przed kilkoma dniami ukazała się książka ukazująca jego drogę z Bogiem.

Coraz głośniej i częściej mówi się o tym, że Jacek Krawczyk - student, człowiek pełen pasji, wielu zainteresowań, miłośnik modlitwy - wreszcie mąż i świadek cierpienia - to człowiek, którego życiorys powinien być rozpowszechniany. Nie tylko na KUL.

„Świeci ukazują nieustanną młodość Kościoła, gdyż w ich życiu jaśnieje prawda Ewangelii, że człowiek, który umie oddawać życie dla innych, osiąga szczęście i radość oraz zyskuje życie wieczne” – pisze we wstępie do książki „Drogami świętości Jacka Krawczyka” o. prof. Andrzej Derdziuk. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu.

Coraz głośniej mówią o świętości życia studenta KUL   Okładka najnowszej książki o Jacku Krawczyku pod redakcją o. A. Derdziuka i A. Zadrogi ks. Rafał Pastwa /Foto Gość To już kolejna publikacja o studencie KUL. Tym razem redaktorzy: o. A. Derdziuk i A. Zadroga zebrali opracowania i homilie, a co istotne, zamieścili również teksty autorstwa samego Jacka Krawczyka. Czytelnik może zatem odkrywać głęboką myśl studenta teologii, który poświęcał się swoim pasjom, modlitwie oraz pomocy ubogim. Są też wspomnienia i świadectwa, a także opis działalności Fundacji im. Jacka Krawczyka.

Dziś pragnieniem wielu osób jest to, by Jacek Krawczyk, niezwykły człowiek, wieloletni student katolickiego uniwersytetu w Lublinie, stał się szerzej znany społeczności akademickiej, a nawet by doszło do rozpoczęcia jego procesu beatyfikacyjnego.

Więcej o Jacku Krawczyku można przeczytać w artykule: Święte urwane życie

Osoby zainteresowane książką „Drogami świętości Jacka Krawczyka” mogą ją zamówić drogą elektroniczną pisząc na adres: zamowienia@wds.com.pl. Więcej informacji na stronie wydawnictwa: www.wds.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy