Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Koncert uwielbienia i pomoc dla Alicji

Tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w Lublinie odbędzie się koncert chwały. To czas uwielbienia, adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a w tym roku także zbiórka dla młodej dziewczyny w śpiączce.

Trudno dziś sobie wyobrazić Lublin bez koncertu chwały w Boże Ciało. Dlatego po raz XVI czwartkowy wieczór będzie rozbrzmiewał znakomitą muzyką i słowem Bożym.

- Kiedy zaczynaliśmy szesnaście lat temu, trochę się bałem, jak to będzie. Czy wyniesienie sacrum w postaci Najświętszego Sakramentu na ulicę w rozśpiewany i roztańczony tłum nie spotka się ze złym przyjęciem. Okazało się, że to jeden z najcenniejszych momentów tego wieczoru. Kiedy na plac, gdzie od kilku godzin płynie muzyka uwielbienia, przy której ludzie także tańczą, wchodzi procesja z Najświętszym Sakramentem, tłum wstrzymuje oddech. Wszyscy milkną i wpatrują się w Jezusa. Ta cisza wciąż robi na mnie wielkie wrażenie - mówi ks. Mirosław Ładniak, organizator lubelskiego koncertu chwały.

Tegoroczne wydarzenie, w którym wezmą udział znakomici artyści i ponad 100-osobowy chór, będzie miało szczególny wymiar biblijny, bo muzyka zostanie przepleciona fragmentami Pisma Świętego opowiadającymi o Duchu Świętym, w związku z tym, że hasłem tegorocznego koncertu są słowa z listu do Galatów: "Owocem Ducha jest miłość".

Koncert Chwały odbędzie się XVI raz   Koncert Chwały odbędzie się XVI raz
Agnieszka Gieroba /Foto Gość
- Tego wieczoru będzie można usłyszeć wiele pieśni do Ducha Świętego, także hymnów z różnych epok. Wykonania tych niezwykłych pieśni podjęli się nasi goście, czyli rodzina Krzysztofa Cugowskiego. Ojciec wraz z synami Piotrem i Wojciechem będą wśród wykonawców, których usłyszymy w czwartkowy wieczór - mówi Grzegorz Głuch odpowiedzialny za stronę muzyczną festiwalu.

Przed publicznością wystąpi także zespół Good God, który kilka lat temu powstał w lubelskim seminarium wśród kleryków. Dziś to już kapłani, których pasją jest śpiewanie o Panu Bogu. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć wiązankę przebojów pielgrzymkowych.

Koncert odbędzie się na placu Zamkowym. Początek o godz. 19.30.

- Tegoroczny koncert ma jeszcze dwa ważne elementy. Jeden z nich nawiązuje to akcji "Selfie dla życia", którą zapoczątkowaliśmy w związku z Marszem Życia. Aby wziąć w niej udział, należy zrobić sobie selfie – samemu, z rodziną, znajomymi lub we wspólnocie, a następnie udostępnić zdjęcie na Facebooku lub Twitterze z hasztagiem #DziekujęŻeŻyję. Każde zdjęcie zasila jedną złotówką fundusz pomocy dzieciom „Dobrze, że żyjesz”. W czasie koncertu chwały będzie taki moment, kiedy poprosimy wszystkich by wyjęli telefony i zrobili sobie zdjęcie, a potem umieścili je w swoich portalach społecznościowych - wyjaśnia ks. Mirosław.

Drugi ważny moment to obecność na placu Zamkowym przyjaciół Ali Mazurek z liceum pallotyńskiego w Lublinie. Ala kilka miesięcy temu uległa wypadkowi samochodowemu, w którym zginął jej kolega. Ona sama przez wiele dni walczyła o życie. Teraz jest w śpiączce w klinice "Budzik". Jej przyjaciele i znajomi będą zbierać pieniądze na jej rehabilitację.

Pomagamy Alicji
Gość Lubelski

O Ali, jej zaangażowaniu we wspólnotę Guadalupe, pasji w życiu pisaliśmy już na naszej stronie. Po wypadku wielu jej przyjaciół nie opuszczało szpitala, szturmując niebo w intencji dziewczyny. O Ali można przeczytać także tutaj:

Szturm do nieba w intencji Alicji, która walczy o życie

Ala walczy o życie. Potrzeba jej naszej modlitwy

Alicja, prawdziwy dar od Boga

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy