Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szukają chętnych do pobicia rekordu

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej spróbują pobić rekord Guinessa w czytaniu bez przerwy. Poszukiwani są chętni, którzy włączą się w akcję, która jest nie tylko promocją czytelnictwa, ale i świetną zabawą.

O samym pomyśle bicia rekordu Guninessa w czytaniu bez przerwy pisaliśmy już w "Gościu". Teraz nadszedł czas na kampanię informacyjną i szukanie chętnych, którzy do akcji się włączą.

– Pełną parą ruszyliśmy z akcją informacyjną, promującą bicie rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jedna po drugiej. Chełmianie w wielu punktach miasta napotkają plakaty i ulotki zapraszające do udziału w biciu rekordu. W tym wypadku najlepiej sprawdza się zabawne sformułowanie: „w kupie siła”, bo tylko wspólnie możemy zostać rekordzistami i zapisać się w Księdze Guinnessa – mówi Anna Małysz z chełmskiej biblioteki.

Bicie rekordu rozpocznie się 10 października (środa) o godz. 9.00. Na miejsce można przybywać także później, jednak trzeba zachować ciągłość czytania, aby pomiędzy czytanymi zdaniami nie było przerwy dłuższej niż 10 sekund.

– Spotykamy się przed budynkiem ChBP (ul. Partyzantów 40). Będziemy czytać „Szatana z siódmej klasy”. Czytanie będzie polegać na tym, że pierwsza osoba przeczyta pierwsze zdanie, druga – drugie zdanie utworu, trzecia – trzecie i tak do ostatniego uczestnika – wyjaśnia Anna Małysz.

Czytanie będzie odbywać się w wypożyczalni, gdyż każdy uczestnik musi przejść przez bramkę wyposażoną w elektroniczne liczniki. Przy wejściu będą wręczane kartki z wydrukowanymi zdaniami. Każdy po przeczytaniu swojego zdania może opuścić miejsce bicia rekordu.

Obecny rekord to 3071 osób.

– Akcji czytelniczej towarzyszyć będzie "Kiermasz przeczytanych książek", tj. sektor, w którym będzie można zostawić własne przeczytane już książki i wymienić je na inne. Ponadto po zakończonej akcji przygotujemy wystawę fotograficzną pn. „Chełmianie biją rekord Guinnessa”, do obejrzenia której zaprosimy w listopadzie – zachęcają organizatorzy.

O pomyśle bicia rekordu można przeczytać także TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama