Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

#mamczasrozmawiac

Coraz częściej brakuje nam czasu na rozmowę z domownikami. Niekiedy niestety brakuje dobrej atmosfery do swobodnej i szczerej rozmowy. Warto jednak popracować nad dialogiem, bo przynosi on wiele dobra.

"Mam czas rozmawiać" (#mamczasrozmawiac) - spot 1 minuta
KC ds AIDS

Ruszyła kolejna odsłona kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS pod hasłem: #mamczasrozmawiac. Natomiast od kilku dni trwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Punkt konsultacyjno-diagnostyczny w Lublinie jest czynny codziennie.

Kolejna edycja kampanii #mamczasrozmawiac kładzie przede wszystkim nacisk na dialog dotyczący konieczności testowania w kierunku HIV, ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Tygodnia Testowania, który potrwa do 30 listopada tego roku.

Czytaj także: Błędnie myślimy, że to nas nie dotyczy. Potrzebna szybka edukacja.

PKD przy ul. Spokojnej 3 w Lublinie będzie czynny w następujących godzinach:

  • wtorek 27 listopada, godz. 14.30-18.30,
  • środa 28 listopada, godz. 14.30-18.30,
  • czwartek 29 listopada, godz. 14.30-18.30,
  • piątek 30 listopada, godz. 14.30-18.30.

Od wielu lat Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny prowadzony jest w Lublinie przez katolickie stowarzyszenie „Agape”. PKD mieści się przy Punkcie Pobrań Przychodni SP ZOZ MSW przy ul. Spokojnej 3. Jest czynny we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.30.

W punkcie wykonywane są anonimowo i bezpłatnie badania, wykrywające zakażenia HIV. Telefon 512 619 714 jest czynny w godzinach pracy PKD. Wywiad i badanie przeprowadzane jest przez specjalistów: pielęgniarzy oraz doradców okołotestowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy