Nowy numer 23/2020 Archiwum

Charytatywny koncert "Mazowsza" w parafii Matki Bożej Królowej Polski

Ks. prał. Sławomir Laskowski podkreśla, że dochód przeznaczony jest na potrzeby ośrodka dla sierot oraz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w Homlu na Białorusi, prowadzonego przez siostry benedyktynki samarytanki.

Koncert charytatywny Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" rozpocznie się 5 stycznia o godz. 16.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej w Lublinie. - Będzie to koncert kolęd i pastorałek. Dochód z niego będzie przeznaczony dla dzieci, sierot i inwalidów z ośrodka w Homlu na Białorusi. W ośrodku służą siostry benedyktynki samarytanki. W placówce mieszka 60 dzieci w różnym stopniu inwalidztwa i niepełnosprawności - tłumaczy ks. prał. Sławomir Laskowski.

Charytatywny koncert "Mazowsza" będzie otwarty dla wszystkich chętnych. Każdy będzie mógł złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie ośrodka dla dzieci w Homlu na Białorusi. Także artyści zrezygnowali z honorarium.

Organizatorem koncertu jest ks. Laskowski, który od niespełna dwóch lat jest proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie, w dzielnicy Tatary. Jest księdzem wyświęconym przez Jana Pawła II w 1987 roku. Przez niemal 27 lat pracował na misji za naszą wschodnią granicą, w tym na Białorusi. Wybudował kościół w Homlu, stworzył tam również ośrodek dla dzieci, sierot i inwalidów, na który właśnie zostanie przekazany dochód z lubelskiego koncertu "Mazowsza".

Przeczytaj także:

Ks. Sławomir Laskowski: Staram się nie przeszkadzać Panu Bogu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama