Nowy numer 22/2020 Archiwum

Lech Giemza odpowiada wojewodzie lubelskiemu: Zabrakło jednoznaczności

W ocenie moralnej zjawisk, których dotyczył spór jesteśmy, jak się zdaje, na podobnym stanowisku. Meritum sporu pozostaje jednak język, tu różnicę poglądów już obaj wyłuszczyliśmy.

Przepraszam Pana wojewodę za zdanie, z którego mogło wynikać, że epitet „kretyn” pada pod jego adresem. Nigdy nie było moją intencją określanie kogokolwiek w ten sposób. Użyłem tego słowa przez analogię do słowa „zboczeniec”, które, jak każde inne słowo, ma swoją denotację (znaczenie słownikowe) i konotację. W ocenie moralnej zjawisk, których dotyczył spór jesteśmy, jak się zdaje, na podobnym stanowisku. Meritum sporu pozostaje jednak język, tu różnicę poglądów już obaj wyłuszczyliśmy.

Są sytuacje, gdzie wina leży po stronie nadawcy, są sytuacje, gdzie wina leży po stronie odbiorcy, i są sytuacje, gdzie wypowiedź jest na tyle niejednoznaczna, że trudno się spierać, co kto chciał powiedzieć, a co kto chciał usłyszeć. Tu winę biorę na siebie, bo zabrakło jednoznaczności.


Dr hab. Lech Giemza: Nie jestem zboczeńcem, nie jestem kretynem

Dr hab. Przemysław Czarnek: Wojewoda odpowiada felietoniście „Gościa Lubelskiego”

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama