Nowy numer 03/2020 Archiwum

W parafiach ruszają zapisy na 41. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

W tym roku na szlaku towarzyszyć pielgrzymom będą zakonnicy ze zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów. Konferencje będzie głosił br. Szymon Janowski z Golgoty Młodych.

Hasło tegorocznej 41. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę brzmi: „W mocy Ducha Świętego”.

- W tym roku intencją główną będzie modlitwa o dobre przygotowanie i przeżycie Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wyruszamy 3 sierpnia z Lublina, wędrowanie rozpocznie Msza św. sprawowana na placu katedralnym o 8.30. Wcześniej, bo 1 sierpnia na szlak wyruszą pielgrzymi z grupy 17. z Chełma, dzień później z grupy 18. z Krasnegostawu - informuje ks. Mirosław Ładniak, dyrektor Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Zapisy na pielgrzymkę ruszają w parafiach już w niedzielę 7 lipca 2019 r.. Zapisy przed archikatedrą lubelską rozpoczną się tydzień przed wyjściem na szlak.

W parafiach ruszają zapisy na 41. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Tak jak w latach poprzednich będzie działał fundusz „Idę z Tobą”. - To wsparcie tych, których nie stać, by wyjść na szlak, a dla tych którzy iść nie mogą możliwość przekazania intencji - informują organizatorzy.

- W tym roku na szlaku towarzyszyć nam będą kapucyni. Konferencje wygłosi br. Szymon Janowski OFMCap z Golgoty Młodych. Rozważania podczas trasy będą się opierać o Dekalog - podkreśla ks. M. Ładniak.

Czytaj także: Niecodzienny wybuch na pielgrzymce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama