Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Sanktuarium MB Latyczowskiej. Parafianie będą żegnać ks. prał. Józefa Dziducha

Za kilka dni parafianie wraz z księżmi w obecności abp. S. Budzika będą dziękować ks. Józefowi Dziduchowi za lata posługi duszpasterskiej, za budowę kościoła i wspólnoty wiernych.

W niedzielę 28 lipca parafianie, współpracownicy wraz z zaproszonymi księżmi w obecności abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, będą dziękować Bogu za ks. prał. Józefa Dziducha, kustosza sanktuarium MB Latyczowskiej i budowniczego kościoła przy ul. Bursztynowej w Lublinie. Za lata posługi kapłańskiej, która się nie kończy, a jedynie zmieni swój charakter w związku z przejściem na emeryturę, będzie dziękował z kolei sam ks. prał. J. Dziduch. Uroczystość będzie miała miejsce podczas dziękczynnej Mszy św. o godz. 18.

- Obecność i wspólna modlitwa podczas niedzielnej Eucharystii w niedzielę 28 lipca o godz. 18. będzie dla mnie wielka radością - podkreśla ks. Dziduch.

Józef Dziduch dzieciństwo i młodość przeżywał w domu rodzinnym w Biłgoraju i w parafii św. Marii Magdaleny w tej miejscowości. Tutaj także rozeznał w sobie powołanie do kapłaństwa. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1976 r. z rąk śp. abp. Bolesława Pylaka w Lublinie. Początek jego pracy duszpasterskiej miał miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach. Miał również udział w budowie kościoła Świętego Ducha w Poniatowej. W 1982 r. pracował w parafii św. Agnieszki w Lublinie. Od 1983 r. w Wólce lubelskiej, gdzie wybudował kościół Trójcy Przenajświętszej i stworzył parafię. W latach 1985-2003 był dyrektorem Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 1998 r. pracował przy budowie kościoła Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej w Lublinie i współtworzył sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej.

Czytaj także:

Zmiany personalne wśród księży proboszczów i wikariuszy archidiecezji lubelskiej

Nowe sanktuarium maryjne w Lublinie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama