Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ksiądz, u którego wykryto koronawirusa, leczył się na chorobę płuc

Ostatni raz sprawował liturgię w kościele parafialnym 9 marca. Wirusa wykryto u niego 18 marca. Parafia jest pod kontrolą służb sanitarnych - informuje rzecznik diecezji.

Jak poinformował w specjalnym komunikacie rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej – zakażony wirusem ksiądz z parafii Białopole w powiecie chełmskim od kilku dni przebywał w szpitalu z powodu złego stanu zdrowia. Leczył się na chorobę płuc.

– Ostatni raz sprawował liturgię w kościele parafialnym 9 marca. Gdy poczuł się chory, liturgię w jego zastępstwie sprawował inny kapłan. Wirus wykryto 18 marca. Sytuacja w parafii jest pod kontrolą służb sanitarnych. Opieka duszpasterska w koniecznych przypadkach zapewniona jest przez księży z sąsiednich parafii. Przestrzegane są wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego – napisał w oficjalnym komunikacie ks. kan. Michał Maciołek, rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Czytaj także: Ksiądz z powiatu chełmskiego zakażony koronawirusem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama