Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Archidiecezja lubelska: Święcenia kapłańskie i święcenia diakonatu zgodnie z kalendarzem

Decyzję o udzieleniu święceń diakonatu i prezbiteratu w zaplanowanym wcześniej terminie podjął abp S. Budzik, metropolita lubelski.

Według informacji zawartych na stronie Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie – tegoroczne święcenia diakonatu zaplanowano na 9 maja, a święcenia prezbiteratu na 30 maja. Według informacji podanych przez Radio Plus - świecenia odbędą się w terminie. Decyzje taką podjął abp Stanisław Budzik po konsultacji z rektorem Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Do święceń diakonatu przygotowuje się dziewięciu kleryków, natomiast do święceń kapłańskich - dziesięciu diakonów.

Od poniedziałku 20 kwietnia obowiązuje limit osób w miejscach kultu religijnego, według którego 1 osoba może przypadać na 15 m kw. powierzchni kościoła lub kaplicy. Informację za Kancelarią Premiera udostępnił na swoim Twitterze rzecznik archidiecezji lubelskiej. Wielu księży proboszczów już teraz podaje w mediach społecznościowych liczbę wiernych, którzy będą mogli się zgromadzić na Mszy św. adekwatnie do powierzchni świątyni parafialnej.

Należy się jednak spodziewać dalszych etapów znoszenia ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa.

Alumnów lubelskiego seminarium polecamy pamięci modlitewnej Czytelników. Zachęcamy również do solidarności duchowej i materialnej z własnymi parafiami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy