Nowy numer 5/2023 Archiwum

Wirus HIV to poważne wyzwanie. Edukują młodzież i dorosłych

Szkolenia prowadzą wykwalifikowani specjaliści z katolickiego Stowarzyszenia "Agape".

Młodzież z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie uczestniczyła w warsztatach informacyjno-edukacyjnych dotyczących profilaktyki HIV/AIDS w ramach współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Potrzebującym Agape. Warsztat poprowadzili wykwalifikowani i doświadczenie specjaliści: Piotr Dudziak i Natalia Kulig, pracujący na co dzień w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym HIV/AIDS prowadzonym przez Agape przy ul. Spokojnej 3.

Wydarzenie odbyło się w ramach zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia - zapobieganie zakażeniom HIV i zwalczanie AIDS pt. „Wspieranie działań profilaktycznych w zakresie problematyki HIV/AIDS poprzez edukację skierowaną do młodzieży szkolnej klas ponadpodstawowych.

Czytaj także: Błędnie myślimy, że ten wirus nas nie dotyczy. Potrzebna jest szybka edukacja.

Treści przedstawione przez ekspertów dotyczyły diagnostyki HIV, profilaktyki, zagadnień dotyczących leczenia, danych epidemiologicznych, zagadnień prawnych dotyczących HIV/AIDS, postaw wobec obcowania z osobami zakażonymi wirusem HIV. Przedstawiono możliwości anonimowych badań na obecność wirusa. Po warsztatach specjaliści odpowiadali na indywidualne pytania uczestników. Każda z przeszkolonych osób otrzymała materiały edukacyjne.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Agape przy współpracy z LUW. Projekt trwa do końca roku i nadal istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnych warsztatów, które specjaliści mogliby przeprowadzić w szkołach. Szczegóły pod numerem telefonu: 81 534 38 87.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy