Nowy numer 2/2021 Archiwum

Oświadczenie rzecznika KUL

KUL wyraził solidarność z ks. prof. Andrzejem Szostkiem w kontekście jego wypowiedzi na temat lekarskiej klauzuli sumienia.

Oświadczenie rzecznika KUL   Dziedziniec KUL Jakub Szymczuk /GN Sprawę tę relacjonowaliśmy i komentowali:

A oto co ma o niej do powiedzenia rzeczniczka uniwersytetu:

„KUL jako uniwersytet katolicki nie ucieka od wyzwań współczesności – w duchu harmonii między nauką i wiarą, przy poszanowaniu najwyższych standardów naukowości, pogłębia i upowszechnia katolicką wizję człowieka i świata. Profesorowie naszej Uczelni włączają się do dyskusji na temat ważnych i skomplikowanych kwestii, podejmując się roli ekspertów.

Wypowiedź ks. prof. Andrzeja Szostka – filozofa, etyka, członka Papieskiej Akademii Życia i zdeklarowanego przeciwnika aborcji – to wypowiedź ekspercka. Ks. prof. Szostek przedstawia w niej poglądy wypracowane w ramach poszukiwań naukowych, podaje argumenty, nie przypisuje sobie przymiotu nieomylności i jest otwarty na merytoryczną dyskusję. Do jej podejmowania w sposób szczególny uprawnieni są eksperci katoliccy. Księdza prof. Szostka, jako profesora wydziału kościelnego (Wydziału Filozofii), do włączenia się w nią dodatkowo uprawnia posiadana przez niego misja kanoniczna.

z wyrazami szacunku,
Lidia Jaskuła”

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama