Nowy numer 03/2020 Archiwum

Oświadczenie rzecznika KUL

KUL wyraził solidarność z ks. prof. Andrzejem Szostkiem w kontekście jego wypowiedzi na temat lekarskiej klauzuli sumienia.

Oświadczenie rzecznika KUL   Dziedziniec KUL Jakub Szymczuk /GN Sprawę tę relacjonowaliśmy i komentowali:

A oto co ma o niej do powiedzenia rzeczniczka uniwersytetu:

„KUL jako uniwersytet katolicki nie ucieka od wyzwań współczesności – w duchu harmonii między nauką i wiarą, przy poszanowaniu najwyższych standardów naukowości, pogłębia i upowszechnia katolicką wizję człowieka i świata. Profesorowie naszej Uczelni włączają się do dyskusji na temat ważnych i skomplikowanych kwestii, podejmując się roli ekspertów.

Wypowiedź ks. prof. Andrzeja Szostka – filozofa, etyka, członka Papieskiej Akademii Życia i zdeklarowanego przeciwnika aborcji – to wypowiedź ekspercka. Ks. prof. Szostek przedstawia w niej poglądy wypracowane w ramach poszukiwań naukowych, podaje argumenty, nie przypisuje sobie przymiotu nieomylności i jest otwarty na merytoryczną dyskusję. Do jej podejmowania w sposób szczególny uprawnieni są eksperci katoliccy. Księdza prof. Szostka, jako profesora wydziału kościelnego (Wydziału Filozofii), do włączenia się w nią dodatkowo uprawnia posiadana przez niego misja kanoniczna.

z wyrazami szacunku,
Lidia Jaskuła”

« 1 »
 • Marta
  15.06.2014 14:07
  Po co w nazwie "katolicki" i jeszcze na dotatek imienia Jana Pawła II, skoro zamiast bronić chrześcijańskich wartości i tych co mają odwagę głośno je wyznawać, wypowiada się przeciw życiu i sumieniu??
  Zawsze mnie uczono, że prawo Boże stoi ponad prawem stanowionym, ludzkim. Czyżby nagle coś w tej kwestii się zmieniło?
  Wstyd mi, że jestem absolwentką takiej uczelni!!!
  doceń 8
 • Bartek
  15.06.2014 18:08
  Nie dam nawet grosza na KUL.
  doceń 5
 • Ania
  15.06.2014 21:54
  Tyle lat dawałam pieniądze na KUL:-(
  doceń 2
 • DAWI
  15.06.2014 22:09

  KUL : PYCHA JEST MATKĄ WSZYSTKICH GRZECHÓW !
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama