Nowy numer 14/2020 Archiwum

Premiera filmu "Świętokradztwo" w Poniedziałek Wielkanocny w TVP 1

Film o kradzieży relikwii Krzyża Świętego z bazyliki dominikanów w Lublinie - 2 kwietnia na antenie TVP 1 o godz. 12.20.

Premiera dokumentu, który ogląda się z zapartym tchem – odbędzie się 2 kwietnia w pierwszym programie TVP 1 o godz. 12.10. Film dokumentalny przedstawia sensacyjne dzieje największej w Polsce i jednej z największych w świecie chrześcijańskim relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Poniżej zwiastun "Świętokradztwa".

"Świętokradztwo"
Gość Lubelski

Dokument, którego reżyserem jest Grzegorz Linkowski - to niezwykłe przeżycie - nie wypływa ono jedynie z kryminalnych poszukiwań, analiz i wątków, bo to także niezwykła lekcja duchowości chrześcijańskiej. To film idealny do oglądania w gronie rodzinnym, idealny na czas świąteczny.

Premiera filmu "Świętokradztwo" w Poniedziałek Wielkanocny w TVP 1   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Od blisko 600 lat była przechowywana w klasztorze o. Dominikanów w Lublinie, aż do kradzieży w 1991 r., która odbiła się głośnym echem na całym świecie. Sprawcy lub sprawca nadal pozostają na wolności, nie udało się również ustalić miejsca, w którym znajduje się świętość.

Czytaj także:

Powstawanie dokumentu odbywało się przy wsparciu medialnym lubelskiego „Gościa Niedzielnego”. W filmie występuje również szef lubelskiej redakcji "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama