Nowy numer 23/2021 Archiwum

Serce psa i kota - studencka zbiórka na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Studenci dziennikarstwa na KUL rozwijają się naukowo, pomagają dzieciom z ubogich rodzin, a teraz postanowili wesprzeć zwierzęta znajdujące się w niezwykle trudnym położeniu.

Sytuacja zwierząt przebywających w schronisku jest często skomplikowana. Niektóre były bite, inne porzucone, bo się znudziły opiekunom lub zachorowały. W porozumieniu z placówką studenci określili najważniejsze potrzeby i już teraz w czasie letnim myślą o tym, co będzie jesienią i zimą z bezdomnymi zwierzętami.

- Chociaż mamy porę letnią, to już myślimy o nadchodzącej jesieni i zimie - miesiącach ciężkich dla zwierząt w schroniskach i przytuliskach. Dlatego właśnie teraz postanowiliśmy rozpocząć akcję charytatywną “Serce psa i kota”, która ma na celu zebranie jak największej kwoty na pomoc zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Zbieramy pieniądze na specjalistyczne karmy dla psów i kotów, a także na akcesoria, takie jak ręczniki, smycze, obroże, miski, koce, prześcieradła, poszewki, kuwety. Los zwierząt nie jest nam obojętny i mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znacznej poprawy jakości życia zwierzaków, a może nawet niektóre z nich odnajdą swój nowy dom - mówi Julia Dudzińska, prezes Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL.

Dobrowolnych wpłat można dokonywać na stronie zrzutki „Serce psa i kota”. Akcja zakończy się 18 października 2021 r. Każda osoba, która wpłaci powyżej 100 zł, w ramach wdzięczności otrzyma możliwość bezpłatnej sesji zdjęciowej, którą zrealizuje zastępca prezesa Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL - Jakub Powałka.

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Dziennikarstwa KUL zrealizowali już w tym roku akademickim akcję charytatywną na rzecz potrzebujących dzieci z Lublina, ogólnopolską konferencję naukową poświęconą roli i znaczeniu mediów w czasie pandemii COVID-19 z udziałem teoretyków, analityków i dziennikarzy z całej Polski. Akcja na rzecz bezdomnych zwierząt jest kolejnym działaniem przyszłych dziennikarzy i analityków mediów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama