Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wydarzenia 2016

Nowy rok skłania do podsumowań starego. Jaki był przypominamy wracając do zdjęć i informacji, które ukazywały się w serwisie lubelskiego Gościa. Dziś część pierwsza wydarzeń roku 2016.

Kolędnicy misyjni   Kolędnicy misyjni
Spotkanie kolędników w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Agnieszka Gieroba /Foto Gość
Przyjechali z różnych parafii i szkół naszej archidiecezji, by razem kolędować, modlić się i mówić o Jezusie. Jednocześnie kolędując w swoich parafiach zbierali fundusze na rzecz misji na Madagaskarze.

Każdego roku mali kolędnicy zbierają fundusze na rzecz jakiegoś kraju wskazanego przez Watykan. W tym roku to Madagaskar.

W Lublinie gościem spotkania kolędników była siostra Flores z Madagaskaru, która od 6 lat mieszka w Polsce. Należy do zgromadzenia sióstr św. Józefa z Cluny, który swój jedyny dom w naszym kraju posiada właśnie w Lublinie. Na spotkaniu z dziećmi mówiła o swojej ojczyźnie.

- Madagaskar jest bardzo daleko od Polski, ale żyją tam takie same dzieci jak wy. Może nie mają tylu zabawek i nie wszystkie chodzą do szkoły, bo niektóre rodziny są tak biedne, że nie stać ich na edukację dzieci, ale tak samo kochają Jezusa - mówiła siostra.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama