Wielki charytatywny koncert dla Marysi

Najlepsi lubelscy (i nie tylko lubelscy) muzycy spotkają się na jednej scenie podczas Wielkiego Koncertu Charytatywnego, z którego dochód będzie przekazany na Marysię Szlązak w ramach akcji #kotekMarysi.

Już 25 listopada w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków (9 chórów, 6 zespołów, soliści i wspaniałe duety). Muzyka klasyczna będzie przeplatała się ze współczesnymi brzmieniami, jazzem i subtelnymi dźwiękami harfy. 

Wszyscy wykonawcy zagrają i zaśpiewają charytatywnie dla chorej na złośliwy nowotwór mózgu niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika. 

Marysia dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli aktualnie przebywa w klinice Bambino Gesu w Rzymie. Przechodzi tam kolejną chemię. – Jej stan jest coraz lepszy – informuje Aleksandra Burdan, współorganizatorka koncertu. – To zasługa rehabilitacji i podjętego tam leczenia. Marysia już rusza rączkami, próbuje nawet mówić pierwsze słowa. Niestety, jeszcze nie widzi. Lekarze mają jednak nadzieję, że i to wróci do normy, bo nerw wzrokowy nie jest uszkodzony. 

Koncert, z którego pieniądze w całości zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację dziewczynki, został podzielony na dwie części.

W pierwszej przed publicznością wystąpią: 

Piotr Selim solo – wokal, fortepian; Barbara Rogala – sopran; Agnieszka Miedzwiecka – harfa; Joanna Krzemińska – flet; Kamila Krzeszowiec – gitara klasyczna solo; kwartet smyczkowy. Na scenie pojawią się także chóry: Chór Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie "Andantino", Chór Akademicki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej, Chór Kantylena, Chór Sensorium, Chór Chłopięcy Słowiki Lubelskie, Chóry Akademos oraz Salve Regis Cum Sanctis.

W drugiej części usłyszymy i zobaczymy zespoły: Rokiczanka – Polish Folk Group, Zespół Lubelska Baszta, Pasażer, Bartek Kawałek Quartet, Vestige, Ania Michałowska Quintet oraz Grzegorz Rogala – puzon. 

Koncert poprowadzą Dorota Dudek, Dawid Modrzejewski, Marcin Wąsowski. Kierownictwo artystyczne: Barbara Pazur. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17 w CSK. Bilety dostępne są na stronie kotekmarysi.pl

O Marysi pisaliśmy już wcześniej

Pospolite ruszenie dla Marysi

Każdy może pomóc Marysi

Pierwsza dama RP u Marysi

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..