GN 21/2020 Archiwum

Archidiecezja lubelska ma nowego biskupa

Decyzję papieża Franciszka podano dziś w południe podczas briefingu prasowego w kurii metropolitalnej.

Po modlitwie południowej Anioł Pański w kaplicy kurii metropolitalnej odbył się briefing prasowy, podczas którego ogłoszono, że archidiecezja lubelska ma nowego biskupa pomocniczego. Został nim ks. dr Adam Bab, proboszcz parafii św. Józefa w Lublinie i wikariusz biskupi ds młodzieży.

Ks. Adam Piotr Bab urodził się 30 grudnia 1974 r. w Lublinie. W latach 1993-1999 odbywał formację w Seminarium Duchownym w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1999 r.

W latach 1999-2000 był wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia w Lublinie.

Następnie podjął studia specjalistyczne na KUL, uzyskując w 2005 r. doktorat z katechetyki. Podczas studiów specjalistycznych pełnił posługę duszpasterską w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży mieszczącego się przy kościele rektoralnym Ducha Świętego w Lublinie. Od 2002 r. jest diecezjalnym koordynatorem pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży.

W latach 2005-2010 był rektorem kościoła Ducha Świętego w Kraśniku. W latach 2010-2014 był proboszczem w Końskowoli i dekanalnym wizytatorem religii.

Czytaj także:

Najmłodszy biskup w Polsce: Chcę służyć tam, gdzie Pan mnie pośle

Ks. Adam Bab: W duszpasterstwie nie chodzi o obsługę ludzi

Ks. Adam Bab: Jesteście solą ziemi

Ks. Adam Bab: Marzenia jak z innego świata

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama