Poważne tytuły prasowe drukują czasem teksty, które bolą.
Prostowanie fałszywych przekonań jest często równie nieskuteczne jak rozbijanie muru głową. Głowa pęknie, a mur nawet nie drgnie.
Po prawie 27 latach na emeryturę odchodzi ks. abp Damian Zimoń. I dla Kościoła, i dla archidiecezji katowickiej to cała epoka. W tym czasie świat pod wieloma względami gruntownie się zmienił.
Pogrzebu z trumną i ciałem warto bronić jak niepodległości.
Dobra pamięć, tak pożądana przez niejednego ucznia czy studenta, może być szkodliwa dla nerwów. Chyba że oprócz dobrej pamięci ktoś ma też spory dystans do świata i już dawno przestał się dziwić, że to, co jeszcze niedawno było białe, dzisiaj jest czarne.
Im dłużej tu pracuję, tym bardziej wierzę. Jestem przekonana, że to nie może być koniec – mówi o śmierci Barbara Kopczyńska, lekarz z chorzowskiego hospicjum.
Przez Amerykę i Europę przetoczyła się fala tzw. oburzonych. Protestują głównie przeciwko bankowcom i szefom wielkich instytucji finansowych, zarzucając im pazerność. Niesłusznie. Bankowcy zachowują się całkiem rozsądnie. Jeżeli państwo daje im pieniądze, to biorą. Każdy tak robi. Bierze, kiedy dają.
Znakomita książka Rafała A. Ziemkiewicza „Zgred” kończy się wezwaniem: „Trzeba orać”. Główny bohater, Rafalski, kuszony przez wysoko postawionego kolegę wejściem do establishmentu, decyduje się pozostać przy pracy publicysty
W filmie „1920 Bitwa Warszawska” jest scena, w której przypadkowo spotkany żołnierz zniechęca głównego bohatera do modlitwy za zmarłą kobietę.
Papieska pielgrzymka do Niemiec była fascynująca. Co prawda żadne spotkanie nie zgromadziło milionów wiernych, ale wszędzie był on – Benedykt XVI. Skromny, delikatny, jakby trochę zmieszany, z nieznikającym z ust, ledwo zarysowanym uśmiechem, ale jednocześnie z fenomenalną wprost wiedzą o Bogu i człowieku.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.