Nowy Numer 29/2018 Archiwum
 • JAWA25
  25.07.2017 23:54
  fragmentów Drzewa Krzyża, skąd to wiadomo?
  • rybomar
   26.07.2017 08:26
   Tak do końca to nie wiadomo. W III-IV wieku żyła św. Helena, która kierowała pracami poszukiwawczymi Świętego Krzyża (po zburzeniu Jerozolimy w 70 roku). Podobno jej się to udało, a fragmenty krzyża jako relikwie zostały później rozdzielone między różne kościoły na całym świecie. Mało osób wie, że od tych relikwii pochodzi nazwa Gór Świętokrzyskich.
   Można w to wszystko wierzyć lub nie, dowodów za wiele nie ma. Złośliwi twierdzą, że gdyby zebrać wszystkie relikwie Świętego Krzyża z całego świata to zebralibyśmy co najmniej trzy pełne krzyże.
   doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma