Nowy numer 14/2020 Archiwum

Abp Budzik: Nie należy organizować poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny

Metropolita wydał przełomowe wskazania dotyczące spowiedzi i przeżywania świąt Wielkanocy.

Arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski, wydał zalecenia duszpasterskie na czas trwania stanu epidemii.

Abp Budzik przedstawił zalecenia dotyczące umawiania się na indywidualną spowiedź, wzywa księży do podania numerów telefonów i adresów e-mailowych niezbędnych do umówienia się na przystąpienie do tego sakramentu. - Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, należy pouczyć o możliwości wzbudzenia aktu żalu doskonałego, którego motywem nie jest lęk przed karą, ale miłość do Pana Boga. Taki akt przywraca łaskę uświęcającą w razie niemożności spowiedzi. Powiązany być winien z mocnym postanowieniem wyznania grzechów przy najbliższej okazji. Po ustaniu epidemii we wszystkich parafiach zorganizować należy spowiedzi parafialne - zaleca abp Budzik.

Metropolita wydał również szczegółowe wskazania co do celebracji Wielkiego Tygodnia. Odniósł się również do praktyki błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny. - W parafiach nie należy organizować poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła.

Pełny tekst zaleceń duszpasterskich TUTAJ.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama