Nowy numer 42/2020 Archiwum
 • CYnick
  08.03.2016 21:30
  CYnick
  Czegoś tu nie rozumiem. Przypadek Prof. Giertycha, to socjologia. Zachowuje się od lat stabilnie. Dlaczego na ten fenomen nie rzuciły sie jeszcze tłumy socjologów, magistrantów, czy doktorantów? Dlaczego Fronda, która też nie istnieje od wczoraj, a firmuje owe publikacje nie jest obiektem zainteresowania tych, którzy powierzają jej swój autorski żywot i stają w jednym szeregu z wyznawcą trzeciej prawdy w biologii.
  doceń 0
 • peperS
  08.03.2016 22:07
  "Teoria ewolucji jest według prof. Z. Wróblewskiego najważniejszą teorią biologiczną, prekursorką rewolucji w naukach przyrodniczych i społecznych oraz rewolucji światopoglądowej."

  Należy szczególnie mocno podkreślić, że teoria ewolucji jest prekursorką rewolucji w naukach społecznych i rewolucji światopoglądowej.

  To paradygmat oświecenia i Oświecenia. Jak dowiódł major profesor Zygmunt Bauman, najbardziej zbrodnicze ideologie XX wieku - niemiecki hitlerowski faszyzm oraz rosyjski stalinowski komunizm - to proste i logiczne następstwa tego oświeceniowego paradygmatu, który zainicjował idee postępu, czystości rasy, umiłowania pokoju, wprowadzane z prokrustologiczną niezłomną metodyką.
  A majorowi profesorowi Zygmuntowi Baumanowi wierzę w tym co twierdzi. W końcu zna sprawę z autopsji. I nie ma w tym bynajmniej żadnej kpiny.

  Największą zbrodnią prof Giertycha jest chyba to, że jego książka jest rozdawana szkołom za darmo.
  Ach ta Fronda.

  Ja natomiast jako stary belfer przeszedłem też swoistą ewolucję. Od wielkiego zwolennika tej teorii na początku swej belferskiej kariery, po starego zrzędę obecnie, który mówi swoim uczniom wprost, że teoria ewolucji to czysty debilizm. Ale jeśli ktoś w nią chce wierzyć, to wolno mu. Ludzie wierzą w gorsze rzeczy.

  Ponadto uważam,że mój wpis jest całkowicie bezwartościowy i jałowy. Uważam, że trzeba zobowiązać tych głupich nauczycieli z tych szkół, do których dotarła ta publikacja Frondy, do nie czytania książek nieprawomyślnych i stojących w kontrze to ogólnie przyjętych doktryn naukowych, którym jak wiadomo nie można się sprzeciwiać, aby nie wyjść na głupka.

  Proponuję zawiązać KOD do obrony teorii ewolucji.
  doceń 2
 • mpaproc
  16.03.2016 13:55
  Z takich książek można sporo się dowiedzieć ale moim zdaniem powinien ją dokładnie najpierw sprawdzić Nauczyciel biologii Warszawa strona Preply http://www.wolnasobota.pl/ciekawostka170
  doceń 0
 • kkafka
  17.03.2016 10:20
  Z tego co wiem to nauka fizyki jest ulubionym zajęciem Pana Giertycha, który mieszka w Warszawie ale mieszkał do niedawna w Preply , pare przecznic ode mnie. http://inzynieria.com/cat/1/art/45587/ciekawe-zawody--gdzie-mozna-znalezc-prace-po-kierunku-inzynierskim-
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama